Upamiętnienie ofiar na „Lisich Jamach”

 w Aktualności

14 września 2021 r. w lesie „Kotwica” na tzw. Lisich Jamach tradycyjnie oddano hołd ofiarom reżimów totalitarnych. Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Zastępca Wójta gminy Garwolin Karolina Kasprzak i Kierownik Referatu Organizacyjno-Oświatowego i Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy Garwolin Izabela Miętus złożyli kwiaty i zapalili znicze.

W tym miejscu w latach 1942-44 niemieccy żołnierze rozstrzelali ponad dwa i pół tysiąca osób – Polaków, Żydów, Romów i jeńców radzieckich.

Pomnik w lesie "Kotwica" na tzw. Lisich Jamach z napisem: Nigdy więcej wojny Tablica upamiętniajaca ofiary z lat 1942-44. Na tablicy napis: "Lisie Jamy miejsce w głębi lasu, gdzie w latach 1942-1944 żołnierze niemieccy zamordowali ok. 2500 ludzi - Żydów, Cyganów i Polaków. To miejsce największej zbrodni hitlerowskiej na ziemi garwolińskiej." Izabela Miętus - Kierownik Referatu Organizacyjno-Oświatowego i Spraw Obywatelskich, Marcin Kołodziejczyk - Wójt Gminy Garwolin i Karolina Kasprzak - Zastępca Wójta Gminy Garwolin idą złożyć wieniec w miejscu upamiętniającym ofiary reżimów totalitarnych na tzw. Lisich Jamach. Izabela Miętus - Kierownik Referatu Organizacyjno-Oświatowego i Spraw Obywatelskich, Marcin Kołodziejczyk - Wójt Gminy Garwolin i Karolina Kasprzak - Zastępca Wójta Gminy Garwolin złożyli wieniec w miejscu upamiętniającym ofiary reżimów totalitarnych na tzw. Lisich Jamach. Miejsce pamięci ofiar reżimów totalitarnych - tzw. Lisie Jamy. Zapalone znicze, wieniec i flagi państwowe. Miejsce pamięci tzw. Lisie Jamy w lesie "Kotwica" w Miętnem. Flagi państwowe, znicze na grobach i wieniec.

Zostaw komentarz