Petycja dotyczącą programu edukacyjnego „Gotuj się na zmiany”

 w Petycje

NAV Agency Sp. z o.o. prosi o przekazanie podległym jednostkom oświatowym informacji dotyczących programu edukacyjnego „Gotuj się na zmiany”.

Program ten ma na celu budowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, tworzenie odpowiednich postaw prozdrowotnych oraz naukę zachowań mających na celu niemarnowanie żywności. U podstaw tego edukacyjnego programu leży troska o dobro i zdrowie najmłodszych oraz o dobro planety. Wierzymy, że zdrowy tryb życia, zbilansowana dieta i odpowiednie nawyki żywieniowe są kluczowe dla poprawnego rozwoju najmłodszych, zwłaszcza w obliczu wyzwań stawianych wychowaniu dzieci w dobie globalnej pandemii oraz w obliczu kolejnych lockdownów i obostrzeń, które utrudniają dostęp do aktywności fizycznej oraz ułatwiają kształtowanie nieprawidłowych postaw żywieniowych i zdrowotnych.

Siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, brak ruchu i aktywności fizycznej to postawy, które niosą za sobą poważne i negatywne konsekwencje zdrowotne. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasz program, stworzony z udziałem edukatorów, specjalistów ds. diety i żywienia oraz animatorów może z powodzeniem być potraktowany jako element profilaktyki społecznej, doskonale wpisując się przy tym w zadanie gmin określone w art. 11 ust. 2 Ustawy o Prawie Oświatowym.

Pełną treść petycji oraz materiały znajdą Państwo w załączeniu.

 

Załączniki:

Zostaw komentarz