W weekend na terenie gminy Garwolin pojawią się żołnierze 

 w Aktualności

Żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca odbędą szkolenie doskonalące umiejętności bojowe. Ćwiczenia zaplanowane są w tzw. stałym rejonie odpowiedzialności (SRO). Tematyka szkoleń będzie obejmowała m.in.: działania taktyczne oraz rozpoznanie terenu. 

Terytorialność jest wpisana w nazwę formacji i oznacza gotowość do obrony i wspierania rodzin, bliskich i sąsiadów – stąd wywodzi się misja żołnierzy WOT – „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Od wielu miesięcy terytorialsi zaangażowani są w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią koronawirusa. Jednak, aby podtrzymywać zdolności bojowe, kontynuowane są zajęcia w terenie. Żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca w najbliższy weekend (16-17 października) będą doskonalili swoje umiejętności z zakresu terenoznawstwa, łączności, pracy z mapą, poruszania się w terenie leśnym, pokonywania przeszkód oraz maskowania, wystawiania posterunków i bytowania w kompleksach leśnych.  

Stałym rejonem odpowiedzialności terytorialsów z Grójca są powiaty: garwoliński, grójecki, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, grodzki, żyrardowski oraz dzielnice Warszawy – Mokotów, Wilanów, Ursynów. Najbliższe działania żołnierzy odbywać się będą w lasach gminy Garwolin.  

Zostaw komentarz