11 maja – DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA

 w Aktualności

W ramach dzisiejszego Dnia bez Śmiecenia zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej gminy lub pobrania w urzędzie gminy informacji w jaki sposób poprawnie segregować odpady oraz zapoznania się z informacją co w danym worku/pojemniku powinno się znaleźć, a czego nie należy tam wyrzucać. Celem akcji jest zajrzenie do własnego pojemnika/ worka
i sprawdzenie czy pośród wysegregowanych przez nas odpadów nie znajdują się te, które
nie powinny tam trafić. Błędy, które popełniamy podczas segregowania odpadów często są wynikiem naszej niewiedzy i intuicyjnego segregowania odpadów, a takie proste działanie przeprowadzone przez każdego z nas może znacząco wpłynąć na jakość surowców wtórnych
i umożliwić ich efektywny recykling.

Zachęcamy do zajrzenia na stronę www.dzienbezsmiecenia.pl  oraz http://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia

Załączniki:

Zostaw komentarz