Medal za Zasługi dla Obronności Kraju dla mieszkanki gminy Garwolin

 w Aktualności

18 maja 2022 roku Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk wraz z Zastępcą Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Garwolinie majorem magistrem inżynierem Norbertem Dźwigulskim wręczyli Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju dla Pani Henryki Lasockiej, mieszkanki Gminy Garwolin. Jest to odznaczenie przyznawane przez Ministra Obrony Narodowej w celu szczególnego uhonorowania rodziców, którzy wychowali troje lub więcej dzieci na wzorowych żołnierzy.

Podczas uroczystego wręczenia medalu, Zastępca Komendanta odczytał podziękowania dla Pani Henryki za zasługi i trud włożony w wychowanie dzieci, które przysłużyły się dla kraju.

Wójt Gminy Garwolin przekazał na ręce Pani Henryki bukiet kwiatów, gratulując i dziękując za wychowanie synów w duchu patriotyzmu.

Zastępca Komendanta WKU w Garwolinie Norbert Dźwigulski odznacza Panią Henrykę Lasocką Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności KrajuWójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk wręcza bukiet kwiatów, gratulując Pani Henryce Lasockiej Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Zastępca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Garwolinie Norbert Dźwigulski z Panią Henryką Lasocką z wnuczkiem. Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju przypięty do koszuli na Pani Henryce Lasockiej Odznaczona Pani Henryka Lasocka

Zostaw komentarz