Energia w rodzicielstwie!

 w Aktualności

24 maja w najbliższy wtorek rozpocznie się w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach kolejna edycja warsztatów rodzicielskich z Pozytywnej dyscypliny. Tym razem 12 godzinne spotkanie zostanie podzielone na cykl czterech wtorków. Warsztaty kierowane są do rodziców dzieci w każdym wieku. Dają one skuteczne wsparcie w budowaniu zdrowych relacji oraz wychowaniu ku samodzielności i odpowiedzialności.

– Już po raz czwarty zapraszamy rodziców na spotkania, które mają pomóc im budować silne więzi w rodzinach. Zmianę własnej  rodziny zaczyna się przede wszystkim od zmiany siebie. Warsztaty z PD to inwestycja także z serii „samorozwoju”. Podobne kursy wychowawcze  cieszę się dużą popularnością. Wiele z nich odbywa się przez internet. My oferujemy warsztaty stacjonarne – mówi Kinga Smak-Lasocka, dyrektor ośrodka.

Dzięki warsztatom rodzice dowiedzą się jak:

  • odnaleźć drogę do rodzicielstwa pełnego BLISKOŚCI i WDZIĘCZNOŚCI,
  • otworzyć się na budowanie dobrych relacji i właściwej komunikacji,
  • lepiej poznać siebie i zrozumieć jak to, jakim się jest, wpływa na własne dzieci.

Pozytywna dyscyplina to metoda wychowawcza znana od ponad 30 lat. Opiera się na szacunku do dziecka i szacunku do siebie, ale też bierze pod uwagę sytuację, w której się znajdujemy.

  • Przy decyzji o udziale w warsztatach zachęcam do zastanowienia się, co dzięki nim można zyskać. A są to następujące rzeczy: więcej spokoju i radości w rodzinie, więcej empatii dla siebie samego i dzieci, sposoby jak motywować dzieci do obowiązków i dlaczego to takie ważne. Szczęśliwa, pełna miłości rodzina jest możliwa, ale wymaga starań. „Kochać” to jest czasownik – tu trzeba działać. – mówi Barbara Kupczyk-Mikulska, certyfikowany edukator PD.

Cykl spotkań zatytułowanych „Rodzicielstwo pełne frajdy” obejmuje 12 godzin spotkań podzielonych na 4 dni. Tym razem będą to cztery kolejne wtorki, zaczynając od 24 maja. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

Zostaw komentarz