Paweł Węgrzynek – zwycięzcą wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

 w Aktualności

Paweł Węgrzynek, uczeń klasy VIII A Szkoły Podstawowej w Rudzie Talubskiej, w roku szkolnym 2021/2022 wziął udział w  XXVII edycji ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”. Organizatorami Konkursu są m.in. Mazowiecki Kurator Oświaty w porozumieniu z pozostałymi Kuratorami Oświaty oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Jest to konkurs, w którym co roku startuje ok. 1000 uczniów z całej Polski. Jego głównym celem jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych. XXVII edycja konkursu dotyczyła losów żołnierzy i dziejów oręża polskiego w latach 1531-1683.Paweł w etapie rejonowym, stracił tylko 4 punkty z 48 i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

Etap wojewódzki odbył się 18.03 tego roku.  Paweł  jako jedyny z całego województwa mazowieckiego zdobył  100% punktów. Takich wyników w całej Polsce było tylko 4. Uczestnicy konkursu z najwyższymi wynikami, m.in. Paweł,   otrzymali 19.05 dyplomy laureatów konkursu.   Obecnie nasz uczeń przygotowuje  się do etapu ogólnopolskiego konkursu, który odbędzie się w dniach 09-11.06.2022r.

Wspaniały sukces Paweł  zawdzięcza swojej pasji uczenia się historii, ambicji i wytrwałej pracy.

Serdecznie gratuluję mu dotychczasowych sukcesów i  życzę równie udanego startu podczas kolejnego etapu konkursu oraz w dalszej edukacji.

 

Paweł Węgrzynek

 

Paweł Węgrzynek

Dyplom

Zaświadczenie

 

Elżbieta Szajdziuk

Zostaw komentarz