Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie 19 czerwca!

XIII. edycja biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” odbędzie się 19 czerwca 2022 r. W tym roku zawodnicy mają do wyboru aż trzy dystanse: główny – na 10 km, 5 km oraz Bieg Rodzinny na 2 km. Garwoliński bieg jest częścią ogólnopolskiej kampanii Avon Kontra Przemoc, w ramach której firma podejmuje działania na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz wspierania doświadczających jej osób. Zaproś rodzinę i znajomych! Zapisz się już dziś!

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest od 2010 roku przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Głównym sponsorem jest fabryka kosmetyków Avon Operations Polska. Wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz najważniejszych ogólnopolskich biegów oraz regionalnych imprez charytatywnych.

Ze względu na sytuację pandemiczną, w 2020 roku bieg odbywał się wyjątkowo w wersji online, natomiast rok temu – w hybrydowej. W 2022 roku wydarzenie powraca do najbardziej lubianej przez uczestników formuły stacjonarnej. Dodatkową atrakcją będzie nowa trasa na dystansie 5 km. W biegu na 10 km, oprócz klasyfikacji generalnej i kategorii wiekowych, zawodnicy z powiatu garwolińskiego będą mogli powalczyć o nagrody w klasyfikacji kobiet i mężczyzn – mieszkańców naszego powiatu. W Biegu Rodzinnym zawodnicy będą nagradzani w kilku kategoriach wiekowych – od przedszkolaków zaczynając, na uczniach szkół średnich kończąc.

Bieg wystartuje 19 czerwca około południa. O godzinie 11:45 na starcie staną zawodnicy biegu na 2 km, a po 12:00 zawodnicy biegnący na 5 km i 10 km. Trasa będzie prowadziła głównymi ulicami miasta. Na uczestników czekają pakiety startowe z przypinką w kształcie znaku nieskończoności, który stał się symbolem walki z przemocą. Dochód ze sprzedaży przypinek zostanie przekazany „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia na wsparcie prawne i psychologiczne dla osób doświadczających przemocy domowej.

Nie warto zwlekać z rejestracją do ostatniej chwili – wszyscy, którzy zapiszą się do 10 czerwca mają zagwarantowaną koszulkę w wybranym przez siebie rozmiarze!

Więcej informacji oraz link do zapisów na www.bieg.truchtacz.pl