V Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W dniu 05.06.2022r. na boisku sportowym w Miętnem odbyły się V Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Garwolin o puchar Wójta Gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka. Zawody połączone było z piknikiem dla dzieci. Przyciągnęło to wydarzenie wielu mieszkańców gminy Garwolin.
W zawodach wzięło udział 14 drużyn, w tym 9 drużyn OSP, 4 drużyny młodzieżowe i jedna drużyna kobieca.
Najszybciej sztafetę pożarniczą (58:50 s) i ćwiczenie bojowe (31:50 s) wykonali strażacy z OSP Miętne 🥇🏆
Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
• Wśród jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych:
2. Taluba-Feliksin
3. Sulbiny
4. Wola Władysławowska
5. Ruda Talubska
6. Wola Rębkowska
7. Izdebnik
8. Rębków
9. Niecieplin
• Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:
2. Taluba-Feliksin
3. Wola Rębkowska
4. Sulbiny
• Wśród Kobiecych Drużyn Pożarniczych:
1. Miętne
• Ćwiczenie ”Najszybsza Bojówka”:
2. Sulbiny
3. Wola Rębkowska
Zawody poprowadził Komendant Gminny dh. Dariusz Grędzik.
Zawody obfitowały też w wiele innych atrakcji, jak: pokaz ratownictwa technicznego i medycznego OSP Miętne i OSP Sulbiny, liczne atrakcje dla dzieci i potańcówkę z DJ Kacprem.
Dziękujemy za wsparcie finansowe i zakup nagród Zarządowi Województwa Mazowieckiego reprezentowanego przez Panią Janinę Ewę Orzełowską i Panu Wojciechowi Baduchowskiemu.
Ogromne podziękowania dla OSP Miętne za świetną organizację zawodów.
Również składamy podziękowania za pomoc w organizacji Kołom Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Miętnego i Krystyny, Bankowi Żywności w Siedlcach, Dj Kacprowi za oprawę muzyczną oraz Mariuszowi Zadrożnemu i Tomaszowi Lewandowskiemu za prowadzenie zawodów i Dnia Dziecka.
Dziękujemy wszystkim startującym jednostkom OSP, MDP i KDP za wspaniałe widowisko i rywalizację 👩‍🚒🔥
V Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze