ZAKOŃCZENIE PROJEKTU ERASMUS+ KA101

 w Aktualności

erasmus Frse Unia Europejska

„Okno na świat- motywowanie uczniów własnym przykładem uczenia się przez całe życie – Window to the word.”

 

Erasmus + KA1 Mobilność kadry w Szkole Podstawowej
im. Armii Krajowej w Rębkowie

 

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU ERASMUS+ KA101 „MOBILNOŚĆ KADRY”

31 maja 2022 r. skończy się projekt Erasmus+  KA 101 Mobilność Kadry – realizowany od roku 2019. W projekcie tym uczestniczyło 5 nauczycielek z naszej szkoły. W trakcie trwania projektu odbył się kurs językowy przygotowujący oraz intensywny kurs języka angielskiego na Malcie w ośrodku szkoleniowym Bels- Gozo & Malta. Zrealizowany został projekt  „Let’s  a sport challenge”  na platformie eTwinning. Wprowadzono 3 innowacje pedagogiczne : „Zintegrowane kształcenie przedmiotowo – językowe” „One world- one history / Wspólna Ziemia – wspólna historia”, „Codzienna przygoda z językiem angielskim”. Dokonano modyfikacji scenariuszy lekcji poprzez dodanie elementów języka angielskiego. Zostały oparte na zintegrowanym kształceniu przedmiotowo – językowym, które jest określane najczęściej jako nauczanie dwujęzyczne, czyli jednoczesne nauczanie przedmiotu i języka obcego. Zorganizowano konkursy anglojęzyczne oraz odbył się Happening: „Okno na świat – Europejski Dzień Języków Obcych”. Zrealizowano także projekty szkolne, takie jak: „ Jedność w różnorodności”, gra terenowa- ” Wokół wielokulturowości”.
Dzięki udziałowi w projekcie nauczyciele nabyli kompetencje językowe , rozwinęli świadomość międzykulturową, nawiązali kontakty międzynarodowe, usprawnili organizację pracy szkoły oraz nabyli metody i narzędzia w  zakresie coachingu.

 

Zdjęcie uczniów

Zostaw komentarz