GMINA GARWOLIN ZMODERNIZOWAŁA 22 ODCINKI DRÓG, ALE TO NIE KONIEC…

W dniu 29 września 2022 r. Gmina Garwolin zakończyła  modernizację 22 odcinków dróg. Realizacja zadania  trwała ponad 6 miesięcy.   Zmodernizowana długość   to 14,17 km w następujących miejscowościach: Czyszkówek , Górki ul. Cicha, ul. Zdrojowa, Lucin, Miętne ul. Cicha, ul. Polna , ul. Spokojna , Nowy  Puznów, Rębków ul. Polska, ul. Borki,   Rębków Parcele , Stary Puznów, Sulbiny ul. Osiedlowa, ul. Spokojna, ul. Topolowa, ul. Starowiejska, ul. Nadwodna, ul. Wspólna, Unin Kolonia,  Wola Rębkowska ul.  Zacisze.  Wykonawcą zadania była firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Spółka z o.o. ul. Kolejowa 28,  05-300 Mińsk Mazowiecki. Wartość inwestycji brutto to kwota 6 434 433,59 zł. Zadanie to  uzyskało dofinansowanie z Rządowego  Funduszu  Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych  w ramach promesy inwestycyjnej  nr 01/2021/3776/ Polski Ład  w kwocie 6 112 711,91 zł.

Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk  zapewnia,  że to nie koniec modernizacji dróg w naszej gminie. Poprawa infrastruktury drogowej dla naszego włodarza to jeden z ważniejszych tematów, jeszcze w tym roku będzie ogłoszony przetarg na kolejne drogi, na które Gmina pozyskała środki w wysokości 7 600 000,00 zł.  również z Rządowego  Funduszu  Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

Informację opracowała: Beata Gromuł – inspektor ds. funduszy europejskich

Miętne