Plastiki nie do pieca, piec nie do plastików!

 w Aktualności

Trudno złapać oddech? Czujesz gryzący dym w gardle? To tylko niektóre konsekwencje dla zdrowia, jakie pociąga za sobą spalanie odpadów, w tym m.in. plastików, w domowych piecach.

Czy wiesz, że proceder ten jest niezgodny z prawem? Masz świadomość, że prawidłowa segregacja odpadów pozwala odzyskać z nich cenne surowce i oszczędzić zasoby naturalne? Zapraszamy do zapoznania się z materiałami Fundacji PlasticsEurope Polska, przygotowanymi w ramach kampanii pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”, oraz do punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze” znajdującego się w Urzędzie Gminy Garwolin na konsultację dotyczącą wymiany starego, nieefektywnego źródła ciepła na nowe.

Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem, zadbajmy o siebie i nasze środowisko!

Zostaw komentarz