Życzenia z okazji Dnia Strażaka

 w Aktualności
Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, wszystkim Funkcjonariuszom, Pracownikom Państwowej Straży Pożarnej, Druhnom i Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych przekazujemy najwyższe wyrazy uznania dla codziennej gotowości niesienia pomocy, poświęcenia w ochronie oraz ratowaniu życia i mienia ludzi.


Strażacy nazywani są Rycerzami Świętego Floriana – bo z rycerską odwagą i poświęceniem zmagają się z zagrożeniami, ratując ludzkie życie i zdrowie. To misja, która budzi wielki szacunek. Strażacki mundur to symbol niezawodności, męstwa i ofiarności.


Wszystkim strażakom, a zwłaszcza z Gminy Garwolin składamy serdeczne podziękowania za Wasz trud, za wielki dar serca, jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie.


Niech Święty Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy w myśl motta: „Bogu na chwałę, Ojczyźnie w potrzebie, Bliźniemu na ratunek”.


Przewodniczący Rady Gminy Garwolin – Bernard Makulec
Wójt Gminy Garwolin – Marcin Kołodziejczyk
Zostaw komentarz