Złote rady na odpady

 w Aktualności, Gospodarka odpadami - informacje
 • Używaj dwóch stron kartki papieru do pisania lub rysowania. W ten sposób chronisz drzewa
  z których robiony jest papier przed wycinaniem i wytwarzasz mniej śmieci!
 • Gaś światło kiedy wychodzisz z pokoju, wyłączaj telewizor, radio, komputer, gdy już nie będziesz z nich korzystał. W ten sposób oszczędzasz energię!
 • Zakręcaj wodę w kranie kiedy myjesz zęby. Bierz raczej krótki prysznic niż kąpiel. Dokręcaj krany. W ten sposób oszczędzasz wodę!
 • Zwracaj uwagę innym gdy śmiecą. Sprzątaj po swoim psie gdy wychodzisz z nim na spacer.
  W ten sposób dbasz o czystość swojego otoczenia!
 • Zacznij segregować odpady w domu. Zaproponuj swojemu nauczycielowi abyście mogli wspólnie, całą klasą segregować odpady w  szkole. W ten sposób ograniczasz ich ilość Posegregowane odpady to cenne surowce wtórne, które można ponownie wykorzystać.
 • Staraj się korzystać z ekologicznych środków transportu. Jeśli masz do pokonania krótki dystans chodź na piechotę lub jedź rowerem. W ten sposób przyczyniasz się do mniejszego zatrucia powietrza!
 • Idąc na zakupy weź ze sobą własną torbę najlepiej wykonaną z materiału zamiast przynosić ze sklepu torebki plastikowe. W ten sposób wytwarzasz mniej śmieci!
 • Zwracaj uwagę na to co kupujesz. Czy produkty te są oznakowane symbolami, które świadczą o ich wpływie na środowisko naturalne np. opakowanie nadające się do recyklingu, produkt bezpieczny dla warstwy ozonowej, nie testowane na zwierzętach itp. Rezygnuj z zakupu produktów, które są Ci zbędne. W ten sposób, będąc świadomym konsumentem, chronisz środowisko naturalne!
 • Jeśli nie korzystasz już ze swoich zabawek, gier, książek – zamiast je wyrzucić pomyśl, może jest ktoś inny, komu mogłyby się przydać. W ten sposób możesz sprawić komuś przyjemność! Przyczyniasz się także do ochrony zasobów środowiska naturalnego!
 • Rozmawiaj ze swoimi rodzicami, przyjaciółmi o tym, co możecie wspólnie zrobić dla ochrony środowiska naturalnego. W ten sposób wpływasz na czyjąś świadomość, uczysz innych jak być przyjaznym dla środowiska!
Zostaw komentarz