1Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie mieści się w nowym, budynku składającym się z trzech części, połączonych ze sobą łącznikiem. Jedna z części jest to nowy budynek oddany do użytku w 1996 roku. Druga, to stara część, która została generalnie wyremontowana i oddana do użytku uczniów w 1998 roku. Trzecia część to sala gimnastyczna, z której uczniowie korzystają od grudnia 2001 roku.  W nowym skrzydle szkoły mieszczą się dwie pracownie przedmiotowe, sala komputerowa, biblioteka z centrum multimedialnym, 2 sale kształcenia zintegrowanego, 1 sala oddziału przedszkolnego, izba regionalna, kuchnia i jadalnia połączona ze świetlicą szkolną.2 W starej części szkoły znajdują się 2 pracownie przedmiotowe, 1 sala lekcyjna kształcenia zintegrowanego, pokój nauczycielski i szatnie. W tej części szkoły znajduje się także biblioteka gminna. Szkoła ogrzewana jest gazem. Część sportowa szkoły zawiera salę gimnastyczną, natryski i sanitariaty. W 2008 r. powstało nowoczesne boisko z nawierzchnią tartanową.
Szkoła bierze udział w realizacji wielu programów:

•  „Szklanka mleka”;
  • „Radosna Szkoła”;
  • „Mały człowiek dużo może, dużo wie.  Rozwija swoje zdolności, gdy otrzyma możliwości”;
  • projekt edukacyjny Teatru Narodowego „JUTRoPERA”.

3Szkoła współpracuje z instytucjami wspierającymi działania szkoły, m.in. z: Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, GOPS, PODN, Centrum Sportu i Kultury, TPD, Strażą Pożarną, Nadleśnictwem w Garwolinie, Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom, Parafią Rzymskokatolicką, Komendą Hufca „Orłów”  w Garwolinie, Światowym  Związkiem AK.
Uczniowie osiągają sukcesy w konkursach, turniejach zawodach sportowych, m.in.: w konkursie przyrodniczym, matematycznym ortograficznym, recytatorskim, wiedzy o Papieżu Janie Pawle II, wiedzy o ewangelii św. Marka, plastycznym, Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych, festiwalu teatralnym „Srebrna Maska”, Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, w Ogólnopolskim Konkursie 4„ Usuwamy Azbest”, w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Turnieju o Puchar Wójta Gminy Garwolin w unihokeju, Turnieju halowym o Puchar Wójta Gminy Garwolin w piłce nożnej, mistrzostwach powiatu w unihokeju, tenisie stołowym, w biegach na orientację i inne.

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie
Rębków ul.  Starowiejska 8