1

Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej została założona w 1949 r. W 2004 r. placówka została przeniesiona do budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rębkowskiej, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego, i zajmuje pomieszczenie  o powierzchni 80 m2. Biblioteka posiada wolny dostęp do półek. W pomieszczeniach biblioteki mieści się wypożyczalnia, czytelnia z 8 miejscami oraz 3 komputery dla czytelników z dostępem do internetu. W zbiorach biblioteki jest o

koło 16000 woluminów. Biblioteka prenumeruje 14 tytułów czasopism, które wypożyczane są do domu bądź na miejscu. Placówka czynna jest codziennie w dni robocze.
6Filia Biblioteczna w Rębkowie rozpoczęła swoją działalność w 1958 r. W zbiorach biblioteki jest około 13000 woluminów. Biblioteka prenumeruje 13 tytułów czasopism, które wypożyczane są do domu bądź na miejscu. W czytelni można skorzystać z Internetu.  Placówka czynna jest od wtorku do piątku w godz. 9.00-17.00
4Filia Biblioteczna w Rudzie Talubskie
j została utworzona 30 października 1958 r. We wrześniu 2008 r. filia została

przeniesiona do wyremontowanego budynku, którego właścicielem jest Urząd Gminy w Garwolinie. Dzięki przeprowadzce biblioteka może pochwalić się jasnymi, przestronnymi i kolorowymi pomieszczeniami, które spełniają oczekiwania użytkowników biblioteki. W zbiorach biblioteki jest około 11000 woluminów. Biblioteka prenumeruje 13 tytułów czasopism, które wypożyczane są do domu bądź na miejscu. Od niedawna czytelnicy filii mogą korzystać bezpłatnie z Internetu. Biblioteka czynna jest poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. 8.30-16.30.

Filia Biblioteczna w Puznowi
e rozpoczęła swą działalność w 1957 r.

3b

Jako jedyna biblioteka gminy Garwolin od samego początku powstania mieściła się w jednym budynku.  W zbiorach biblioteki jest około 9000 woluminów. Biblioteka prenumeruje 7 tytułów czasopism, które udostępniane są do domu bądź na miejscu. Obecnie biblioteka jest otwarta dla czytelników w poniedziałki i środy od godz. 8.30-16.30.

Biblioteki gminy Garwolin oferują swoim czytelnikom:

• bogaty wybór książek w tym nowości wydawniczych,
  • bezpłatny dostęp do  internetu.

Ponadto organizowane są:

• konkursy:(recytatorskie, plastyczne, rysunkowe),
  • quizy, gry i zabawy tematyczne,
  • lekcje biblioteczne,
  • spotkania autorskie,
  • wycieczki do biblioteki.