Dofinansowanie do wykonania zabiegów sterylizacji i kastracji psów oraz kotów

 w Aktualności

Dofinansowanie przez Gminę Garwolin do wykonania

zabiegów sterylizacji i kastracji psów oraz kotów właścicielskich należących do mieszkańców gminy Garwolin, w 2021 r.

 

  1. Gmina Garwolin realizuje plan sterylizacji i kastracji zwierząt posiadających właścicieli realizowany poprzez udzielanie dofinansowania właścicielom psów i kotów do zabiegu sterylizacji samicy kota i kastracji samca kota oraz do zabiegu sterylizacji samicy psa i kastracji samca psa.
  2. Z programu dofinansowania do zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich może skorzystać właściciel każdego psa i kota jeżeli mieszka on na terenie gminy Garwolin.
  3. Program dotyczy zwierząt powyżej 6 miesiąca życia oraz kwalifikujących się do znieczulenia ogólnego.
  4. W przypadku psów zabiegi sterylizacji i kastracji dofinansowane są tylko właścicielom, którzy dopełnili obowiązku zaszczepienia psa przeciwko wściekliźnie – posiadanie aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie.
  5. Właściciel więcej niż jednego zwierzęcia w ciągu roku budżetowego może skorzystać z dofinansowania, na wykonanie zabiegu u jednego zwierzęcia.
  6. Właściciel zwierzęcia domowego, którego wniosek został rozpatrzony pozytywnie przez Urząd Gminy Garwolin, udaje się na konsultację do Przychodni Weterynaryjnej VET-SERWIS Rafał Łubian.
  7. Po faktycznie wykonanym zabiegu, na podstawie wystawionej faktury lub rachunku, właściciel zwierzęcia domowego opłaca lekarzowi weterynarii kwotę pomniejszoną, zgodnie z cennikiem zabiegów weterynaryjnych dla Gminy Garwolin w 2021 r.:

 

 

  1. Limit środków na ten cel ograniczony (9.000 zł). Dofinansowanie przysługiwać będzie według kolejności składanych wniosków.
  2. W bieżącym roku zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt z Gminy Garwolin będą wykonywane tylko i wyłącznie w Przychodni Weterynaryjnej VET-SERWIS Rafał Łubian z/s 08-400 Garwolin ul. Łąkowa 20.
  3. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonicznym 25 682 05 60 wew. 45 lub osobiście w Urzędzie Gminy Garwolin, II piętro, pokój nr 200.

 

Zostaw komentarz