Przypominamy o obowiązku złożenia formularza deklaracji dotyczącej źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych

 w Aktualności

Przypominamy o obowiązku złożenia formularza deklaracji dotyczącej źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych, które należy dostarczyć do Urzędu Gminy do 30.06.2022.

Deklaracja obejmuje budynki mieszkalne i niemieszkalne, dotyczy to również domków letniskowych,  działalności, lokali usługowych i handlowych itp. Każdy budynek/lokal mieszkalny/ niemieszkalny posiadający źródło ogrzewania poniżej 1Mkw należy zgłosić wypełniając formularz oraz deklarację.

Nieruchomości budynkowe, których właściciele odmówią  podania informacji zostaną zakwalifikowane jako bezklasowe (tzw. kopciuchy), które należy wymienić do 31.12.2022 roku.

Zachęcamy również do skorzystania z dofinansowań finansowanych dzięki programowi Czyste Powietrze. Od 1 stycznia 2022 r. osoby o najniższych dochodach uzyskają nawet 90% dofinansowanie do wymiany przestarzałego ogrzewania i docieplenia domu.

 

Deklaracje dotyczące źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych należy dostarczyć do budynku Gminy Garwolin do Sekretariatu lub do pokoju  201 (2 piętro). Informacje na temat dofinansowania otrzymają Państwo w pokoju 201 lub pod numerem telefonu 533-155-926.

Zostaw komentarz