VI Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

 w Aktualności
W dniu 04.06.2023r. na boisku sportowym w Miętnem odbyły się VI Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Garwolin. Zawody połączone były z Gminnym Dniem Dziecka. Przyciągnęło to wydarzenie wielu mieszkańców gminy Garwolin.
W zawodach wzięło udział 14 drużyn, w tym 7 drużyn OSP, 6 drużyn MDP i jedna drużyna kobieca.
Uczestnicy niedzielnych zawodów wystartowali w dwóch konkurencjach. Najpierw rozegrano sztafetę pożarniczą 7×50 metrów, później ćwiczenie bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała, z ramienia Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, komisja z sędzią głównym kpt. Karolem Marcinkowskim na czele.

Zawody zostały rozegrane przy słonecznej pogodzie, która przyciągnęła do Miętnego kilkuset mieszkańców nie tylko gminy Garwolin. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji w postaci m.in. zjeżdżalni, symulatora zderzeń, toru pożarniczego czy malowania twarzy.
Najlepsi okazali się gospodarze zawodów, którzy zdobyli wszystkie trzy pierwsze miejsca.
Klasyfikacja generalna zawodów kategoria OSP:
1. OSP Miętne (88,64 pkt)
2. OSP Taluba-Feliksin (98,50 pkt)
3. OSP Sulbiny (103,23 pkt)
4. OSP Ruda Talubska (120,19 pkt)
5. OSP Niecieplin (130,46 pkt)
6. OSP Izdebnik (138,57 pkt)
7. OSP Wola Rębkowska (144,09 pkt)
Klasyfikacja generalna zawodów kategoria MDP:
1. MDP Miętne (98,20 pkt),
2. MDP Taluba-Feliksin (104,87 pkt),
3. MDP Wola Rębkowska (112,53 pkt),
4. MDP Sulbiny (123,31 pkt),
5. MDP Wola Władysławowska (124,54 pkt)
6. MDP Wola Władysławowska (149,25 pkt) – drużyna żeńska
Na torze zaprezentowała się także żeńska drużyna OSP Miętne (wynik 108,66 pkt), które zajęły pierwsze miejsce w swojej kategorii.
Dziękujemy wszystkim startującym jednostkom OSP, MDP i KDP za wspaniałe widowisko i rywalizację 😃🔥
VI Gminne zawody sportowo-pożarnicze
VI Gminne zawody sportowo-pożarnicze
VI Gminne zawody sportowo-pożarnicze
VI Gminne zawody sportowo-pożarnicze
Zostaw komentarz