Bezpłatne badania dla kobiet

 w Aktualności

Zapraszamy kobiety w wieku 30 – 60 lat do wzięcia udziału w badaniu przesiewowym w kierunku wykrycia zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).

Wirus HPV to ludzki wirus brodawczaka odgrywający kluczową rolę w powstawaniu stanów przedrakowych i raka szyjki macicy. Badanie w kierunku HPV pozwala zidentyfikować kobiety zakażone HPV, a więc zagrożone wystąpieniem raka szyjki macicy. Wczesne rozpoznanie zakażenia wirusem HPV ma kluczowe znaczenie dla skutecznej terapii.

Badanie jest bezpłatne i mogą z niego skorzystać mieszkanki Powiatu Garwolińskiego.

Badania odbywają się w Poradni Ginekologiczno – Położniczej w Garwolinie, ul. Staszica 18, w środy i czwartki w godz. 14.00-15.00.

Zapisy w rejestracji Poradni w godzinach 8.00-14.00 pod numerem 727 797 140.

Zadanie pn. „Badania przesiewowe w kierunku wykrycia zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) u kobiet, mieszkanek Powiatu Garwolińskiego, w wieku 30-60 lat” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga #programywsparcia #zdrowiekobiety

Zostaw komentarz