Od 1 stycznia 2024 r. stawka opłaty za odpady komunalne NIE ULEGA ZMIANIE !

w Aktualności, Gospodarka odpadami - informacje

Uwaga!
Od 1 stycznia 2024 r. stawka opłaty za odpady komunalne NIE ULEGA ZMIANIE !

1. 18,00 zł dla właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi, kompostujących bioodpady w kompostowniku przydomowym;
  2. 25,00 zł dla właścicieli nieruchomości nie posiadających własnego kompostownika;
  3. 100,00 zł opłata podwyższona dla właścicieli nieruchomości, którzy nie wypełniają ustawowego obowiązku selektywnego zbierania odpadów;
  4. W przypadku nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe stawka opłaty ryczałtowej wynosi 169 zł za rok.

Informuję, że podmiotem wyłonionym w ramach przetargu na „ODBIERANIE
I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA KTÓRYCH POWSTAJĄ ODPADY KOMUNALNE Z TERENU GMINY GARWOLIN” na lata 2024-2025 została firma EKOLIDER Jarosław Wyglądała. Nastąpił wzrost o 10% wysokości ceny za jedną tonę odpadów komunalnych odebranych i zagospodarowanych.

Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy funkcjonowania całego systemu gospodarki odpadami w gminie Wójt Gminy Garwolin wraz z Radnymi podjął decyzję, aby stawka opłaty za gospodarowanie odpadami  komunalnymi nie uległa zmianie.

Jednak, aby utrzymać obowiązujące stawki opłaty na dotychczasowym poziomie wszyscy mieszkańcy nieustannie muszą dokładać wszelkich starań, aby ograniczać ilość wytwarzanych odpadów.

Dlaczego ważna jest segregacja śmieci?
◦ segregowanie odpadów przynosi korzyści finansowe – segregując, płacimy mniej za odbiór śmieci. Jeśli będziemy pozbywać się odpadów jedynie w formie zmieszanej, rachunek za odbiór śmieci będzie kilkakrotnie wyższy;

◦ lepiej wysegregowane odpady to lepszy surowiec do recyklingu, w efekcie zmniejszamy zużycie surowców naturalnych;

◦poprawa warunków do życia dla ludzi, roślin i zwierząt.

Jak być less waste?

Opłatę należy uiszczać bez wezwania na rachunek bankowy Urzędu Gminy Garwolin