Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów gimnazjum

 w Wydarzenia z życia szkół

W dniu 24 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół w Michałówce odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klasy I b oraz II a gimnazjum. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy pani Wioletty Kamińskiej przez Szkolne Koło PCK, którego opiekunkami są pani Anna Osiak i pani Edyta Witak oraz panią Małgorzatę Gałązkę, wychowawczynię klasy I b. Szkolenie poprowadziła prezes Oddziału Rejonowego PCK w Garwolinie pani Renata Liszewska. Celem szkolenia było uzyskanie wiedzy i umiejętności postępowania w stanach zagrożenia zdrowia i życia oraz integracja klas.
 

Spotkanie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uczniowie w bardzo przyjaznej atmosferze dowiedzieli się, jak należy prawidłowo zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia. Następnie każdy uczestnik szkolenia mógł w praktyce zastosować zdobytą wiedzę. Uczniowie zamienili się na chwilę w ratowników lub poszkodowanych. Pani Renata Liszewska zaprezentowała również niezbędny przy udzielaniu pierwszej pomocy sprzęt, który każdy powinien mieć przy sobie (np. ustnik do sztucznego oddychania).
Czas szkolenia umilił słodki poczęstunek, który na pewno wpłynął na lepsze przyswojenie wiedzy (według zasady, że „nakarmiony” umysł lepiej zapamiętuje).
Spędzony wspólnie czas minął szybko i bardzo owocnie. Uczniowie gimnazjum zdobyli bardzo cenne umiejętności i poszerzyli swoją dotychczasową wiedzę. Każdy z uczestników otrzymał na zakończenie certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc pani Wioletcie Kamińskiej oraz pani Renacie Liszewskiej. Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy będziemy mogli organizować w naszej szkole również w kolejnych latach.

{gallery}2015/mich2{/gallery}

Zostaw komentarz