Gdzie wyrzucić konkretny odpad?

 w Gospodarka odpadami - informacje

Jakie surowce oddzielamy?

Od 1 lipca 2017 r. weszły w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, które będą obowiązywały na terenie całego kraju [1]. Od tej pory odpady będą dzielone na cztery frakcje.  Do pojemnika/worka niebieskiego trafi papier, do zielonego – szkło
(z możliwością rozdzielenia na szkło bezbarwne – biały i szkło kolorowe – zielony pojemnik/worek), żółtego – metale i tworzywa sztuczne, a do brązowego – odpady ulegające biodegradacji.

 

 

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów.

 

Wszystko to, czego nie można odzyskać w procesie recyklingu, z wyłączeniem odpadów niebezpiecznych, wyrzucamy do pojemnika z odpadami zmieszanymi.

 

Odpadami komunalnymi, które mogą być przekazywane do punktu, są:

 • odpady poremontowe i budowlane;
 • odpady wielkogabarytowe (tj. meble, wyposażenie wnętrz, itp.);
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (pralki, lodówki, telewizory, radioodbiorniki,  komputery, kalkulatory, itp.);
 • zużyte baterie i akumulatory;
 • przeterminowane lekarstwa, strzykawki itp.;
 • opony;
 • odpady niebezpieczne z gospodarstw domowych (pozostałości farb, lakierów,  rozpuszczalników, kwasów, olejów, płynów do chłodnic, itp.).

 

 

 

Showing 2 comments
 • Renata Wiśniewska
  Odpowiedz

  Witam,
  zwracam się do Pana z prośbą o informację, gdzie mogłabym zwrócić się w sprawie wywozu pogorzeliska z działki rekreacyjnej. W styczniu spłonął mi domek na działce leśnej w gminie Wilga. Domek był drewniany, ale wyposażony normalnie jak przeciętny dom tzn. łóżka, fotele, dywany, lodówka, kuchnia, szafy z zawartością itp. Obszar, na którym są rozrzucone przez strażaków deski i przedmioty to ok. 35m2. Nie wiem gdzie mogłabym wywieźć te śmieci, ani jakie to mogłyby być firmy, Naturalnie najchętniej wykupiłabym usługę z załadunkiem. Składałam już zapytanie do różnych firm, ale nie uzyskałam żadnej odpowiedzi. Czuję się bezsilna i naprawdę nie wiem, gdzie mam szukać pomocy w sprzątaniu. Zaczyna się sezon letniskowy i chciałabym ze względu na sąsiadów ogarnąć działkę. Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki?
  Będę wdzięczna za informacje,
  Pozdrawiam,
  Renata Wiśniewska

  renia.wisniewska@vp.pl
  +48502096838

 • odbiór oleju przepracowanego
  Odpowiedz

  Super, że takie informacje można znaleźć na stronach gmin. Pozdrawiam

Zostaw komentarz