Trwa akcja rozliczeń z podatku dochodowego PIT

 w Aktualności

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Garwolinie zachęca Państwa do składania zeznań drogą elektroniczną. Składając PIT przez Internet, można zrobić naprawdę szybko. Dodatkowo jest to sposób prosty, wygodny i bezpieczny, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie, wyliczać kwot, czy kupować znaczka pocztowego.

 

Wystarczy wejść na stronę www.e-deklaracje.gov.pl i znać kwotę przychodu zadeklarowaną w roku poprzednim. Kto raz skorzysta z tego sposobu na pewno już zawsze będzie rozliczał się przez internet, co niewątpliwie ułatwi obsługę złożonych zeznań rocznych PIT. Dodatkowo deklaracje składane w formie papierowej często są błędne np. złożenie zeznania na błędnym formularzu, błędny identyfikator podatkowy, niewskazanie celu złożenia zeznania, brak zaznaczenia wyboru sposobu opodatkowania i wiele innych. Wówczas trzeba zapraszać Podatników do ich poprawienia. W przypadku deklaracji składanych elektronicznie większość błędów system weryfikuje sam przed ich wysłaniem.

 

System elektroniczny jednak nie weryfikuje wpłaconych w ciągu roku zaliczek na podatek. Z doświadczenia lat ubiegłych wynika, iż przeważająca ilość korekt składana była z powodu błędnie wykazanej kwoty wpłaconych zaliczek. Zatem w przypadku wątpliwości co do prawidłowości wpłaconych zaliczek prosimy o uzgodnienie ich kwot przed wysłaniem zeznania PIT-36 i PIT-36L, aby uniknąć konieczności wizyty w Urzędzie i składania korekty deklaracji.

 

Po co czekać do ostatniej chwili? Zachęcamy aby już dzisiaj wysłać zeznanie w formie elektronicznej. Im wcześniej złożone zeznanie, tym wcześniejsze otrzymanie zwrotu podatku.

 

Szczegółowe informacje na stronie internetowej:

www.e-deklaracje.gov.pl

 

 

                                                                                                   Naczelnik

                                                                                                Urzędu Skarbowego

                                                                                                    w Garwolinie

                                                                                                    Witold Brojek

                                                                                               /-/ podpis na oryginale

Zostaw komentarz