1000-lecie miejscowości Rębków

 w Aktualności

W dniu 10 czerwca 2018 r. miejscowość Rębków świętowała 1000 lecie swojego istnienia. Uroczystość ta połączona była z IV Piknikiem Rodzinnym organizowanym przy Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie. Piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród społeczności lokalnej, która to bardzo aktywnie brała udział w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów m.in. malowanie twarzy, loteria fantowa, dmuchańce i wiele innych. Przygotowano także poczęstunek: kanapki ze smalcem i ogórkiem, ciasta, grochówka (przygotowana przez druhów z OSP Rębków), kiełbaski z grilla.

Uroczystość rozpoczęła się od przemowy Pani Dyrektor Elżbiety Głodek. Następnie przemawiał Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, który podziękował Pani Dyrektor za działania wspierające integrację lokalnej społeczności i wręczył pamiątkową grawerkę. Wójt podziękował także autorowi książki o Rębkowie Panu Stefanowi Jerzemu Siudalskiemu za odkrywanie i upowszechnianie lokalnej historii i ogrom wiedzy przekazywanej następnym pokoleniom.

Organizację imprezy wspierał Urząd Województwa Mazowieckiego. Przedstawiciel wojewody Pani Elżbieta Lanc była pod wrażeniem integracji lokalnej społeczności.

Podziękowania dla organizatorów wyraził także poseł na sejm Grzegorz Woźniak oraz starosta garwoliński Marek Chciałowski.
Zabawę mieszkańców rozpoczął zespół „2plus1”. Muzycy wykonywali utwory takiej jak „Choć pomaluj mój świat”, „Iść w stronę słońca”. Każdemu znane utwory przeplatali z nowymi kawałkami. Po występie zespołu „2plus1” na scenie zawitała młodzież ze szkoły podstawowej w Rębkowie, która przedstawiła swój program artystyczny, pokazując swoje umiejętności aktorskie. Następny punktem pikniku była licytacja przedmiotów, z której dochód zasilił konto rady rodziców. Dzięki temu młodzież będzie miała szanse m.in. na tańsze wycieczki. Dalej w świat muzyki Disco Polo uczestników wprowadził „piękny i boski Zbyszek Perkowski” z zespołu „Focus”. Po występie zespołu zostały ogłoszone wyniki w konkursach: wiedzy o Rębkowie, plastyczny na pocztówkę z Rębkowa i wiersz o miejscowości. Na zakończenie wystąpił zespół „Sztos Bend” który zagrzewał mieszkańców do tańca.

 

 

         

Zostaw komentarz