100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rębkowie

 w Aktualności

W dniu 02.03.2018 r. odbyła się uroczystość 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rębkowie. Świętowanie rozpoczęła Msza Święta, odprawiona przez Księdza Proboszcza Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej Stanisława Małka. Po Mszy Świętej druh Prezes Dariusz Grędzik przybliżył historię miejscowości Rębkow oraz odczytał kronikę OSP. Kolejnym punktem uroczystości było odznaczenie zasłużonych strażaków medalami za zasługi dla pożarnictwa. Odznaczenia wręczał Wiceprezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Garwolinie Wiesław Gąska wraz z Wójtem Gminy Garwolin Marcinem Kołodziejczykiem.

Złoty Znak Związku OSP RP
Dh Kazimierz Sabała

Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa
Dh Mariusz Witak
Dh Piotr Mitek

Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa
Dh Adam Załęcki

Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa
Dh Łukasz Świesiulski
Dh Marek Strzeszewski
Dh Paweł Budyta
Dh Bartłomiej Laskowski

Odznaka Strażak Wzorowy
Dh Mariusz Ostrowski
Dh Marcin Gałązka
Dh Sebastian Ostrowski
Dh Michał Kot
Dh Adrian Mianowski

Ponadto Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Rębkowie została odznaczona najwyższym-Złotym Medalem za Zasługi dla pożarnictwa.

Druhowie nie zapomnieli także o osobach wspierających działanie jednostki OSP i wręczyli osobom wspierającym pamiątkowe podziękowania.

Na zakończenie druhowie częstowali gości oraz mieszkańców tortem.

 

Zostaw komentarz