Nowa strażnica OSP Niecieplin oficjalnie otwarta

 w Aktualności

W dniu 16.09.2018 r. miało miejsce  uroczyste  otwarcie nowej strażnicy w Niecieplinie, tuż przed godziną 10:00 nastąpiła zbiórka pododdziałów  oraz przemarsz na plac przed budynkiem nowej strażnicy, dowódca uroczystości Roman Maszkiewicz złożył meldunek Wiceprezesowi Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Wiesławowi Gąsce. Następnie odegrano hymn państwowy oraz wciągnięto flagę na maszt. Wszystkich zebranych powitał  druh Prezes Marcin Zalech. W uroczystości udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. kpt. Tomasz Biernacki. Następnie Ks. Andrzej Danieluk odprawił Mszę Świętą, po Mszy Świętej Druh Adam Domarecki odczytał kronikę Ochotniczej Straży Pożarnej w Niecieplinie, po czym nastąpiło wręczenie odznaczeń dla członków OSP Niecieplin. Uhonorowani zostali:

Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni druhowie:

 • Krzysztof Metera
 • Dariusz Zalewski
 • Ryszard Szubiński
 • Piotr Karbowski
 • Andrzej Miętus
 • Marek Morton
 • Rafał Mućko

 

Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa zostali odznaczeni druhowie:

 • Marcin Zalech
 • Marcin Miętus
 • Leszek Wielgosz
 • Adam Domarecki
 • Tomasz Paduch
 • Dariusz Dębowski

 

Odznaczenia Strażak Wzorowy otrzymali druhowie:

 • Jarosław Syga
 • Marcin Baran
 • Sebastian Głaszczka

Tuż po wręczeniu odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście m. in. Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Wiesław Gąska. Podsumował i zakończył uroczystość Dh. Prezes OSP Niecieplin Marcin Zalech, który  podziękował zaproszonym gościom, oraz zaprosił do uroczystego przecięcia wstęgi. Przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, przewodnicząca Rady Gminy Garwolin Iwona Pluta oraz radny Bernard Makulec. Strażacy z OSP Niecieplin przygotowali dla każdego mieszkańca wsi poczęstunek, począwszy od słodkiego tortu, a kończąc na grochówce i bigosie.

 

Zostaw komentarz