Konkurs „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”

 w Aktualności

„Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku” – to tytuł konkursu przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych. Konkurs został ogłoszony przez ZUS w ramach realizacji kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku oraz zachęcenie w pomysłowy sposób swoich bliskich do założenia konta i korzystania z niego online.

Grafika z mężczyzną na zewnątrz z parasolem w ręce porywanym przez wiatr, w ulewnym deszczu i uśmiechnięta starsza kobieta siedząca przed komputeremw ciepłym, jasnym domu. Na mnitorze widoczny napis: "BANK". Kobieta mówi do mężczyzny: Nie musisz latać do banku. Już zapłaciłam rachunki!

Prace można przygotować w zależności od wieku i poziomu szkoły, w czterech kategoriach: plakat, komiks, film, infografika/materiał multimedialny. Można je wykonać indywidualnie lub zbiorowo.

Rachunek w banku to bezpieczeństwo i wygoda. Pieniądze na koncie to ochrona przed różnego rodzaju oszustwami (np. „na wnuczka” lub „na policjanta”) i innymi zagrożeniami, np. włamaniem czy kradzieżą. Dostęp do bankowości elektronicznej to z kolei wygodny sposób, aby opłacać rachunki, robić zakupy przez internet czy załatwiać sprawy urzędowe.

Grafika z kobietą w domu próbującą ukryć pieniądze w komodzie. Zerka ona na okno, w którym widać trzech złodziei. Kobieta mówi: "Pora założyć konto w banku!"

Internet i bankowość elektroniczna nie muszą być skomplikowane. Chcemy pokazać seniorom, że korzystanie z konta w banku, internetu i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne.

Grafika ze starszm mężczyzną wpychanym przez chłopczyka do pokoju z komputerem na biurku. Chłopczyk mówi: "Najtrudniejszy pierwszy krok!"

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 29 października br. Natomiast termin nadesłania prac do ZUS mija 10 grudnia 2021 r. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi 35 tys. zł.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej zus.pl/konkursbzb (link) oraz u koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji (w siedleckim oddziale ZUS  informacji o konkursie oraz o projektach edukacyjnych ZUS udziela Agnieszka Drzewowska, e-mail: agnieszka.drzewowska@zus.pl, tel. 25 640 16 63, tel. kom. 509-871-464).

Trzy grafiki. Na pierwszej starsza pani siedzi przed komputerem, na którego ekranie widnieje napis: "Błąd". Kobieta krzyczy: "Pomocy! Wszystkie wnuki do mnie!!!" W drzwiach wbiegająca trójka dzieci. Na drugiej grafice witryna sklepu z napisem: "Wyprzedaż". Starsza kobieta biegnąca z torbą patrzy w telefon i krzyczy zadowolona: "Klik, klik i juz wiem, ile mam na koncie!"Na trzeciej grafice: na pierwszym planie pięćdziesięciokilogramowa torba chrupków dla psa. Starsza kobieta siedzi na fotelu i mówi do zadowolego psa: "Po prostu zamówiłam z dostawą do domu, Pimpek!"

Zostaw komentarz