Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

 w Wydarzenia z życia szkół

29 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce został przeprowadzony Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Komisja w składzie: p. Izabela Miętus-kierownik Referatu Organizacyjno-Oświatowego i Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy Garwolin, p. Anna Górka-kustosz filii bibliotecznej w Jagodnem, wybrała zwycięzców na podstawie przesłanych przez szkoły nagrań recytacji uczniowskich. Zadaniem uczestników była prezentacja utworów poetyckich zgodnych z tematami: Polska… Kraina, która się w sercu zaczyna…-uczniowie kl.4-6 szkół podstawowych oraz Polska w drodze do wolności…uczniowie kl.7-8 . Komisja oceniała dobór tekstów oraz ich znajomość, interpretację utworów, dykcję i sposób prezentacji.

W Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej laureatami zostali:

Szkoła Podstawowa, kl.4-6:

I miejsce-Maja Michalec (Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi)

II miejsce-Antonina Nowak (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce)

III miejsce-Amelia Kondej (Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi)

Wyróżnienia:

Alicja Gniadek (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce)

Amelia Osińska (Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie)

Anna Ostrowska (Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie)

Karolina Mikulska (Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej)

Lena Kondej (Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II  w Woli Rębkowskiej)

Szkoła Podstawowa, kl.7-8:

I miejsce-Karolina Kałaska (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce)

II miejsce-Natalia Wesołowska (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce)

III miejsce-Szymon Jałosiński (Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi)

Wyróżnienia:

Gabriela Michalec (Szkoła Podstawowa im. Marii Wójcik w Wilkowyi)

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Garwolin.

W szkolnej klasie Anna Górka i Izabela Miętus siedząc przy stole oceniają prace konkursowe. Na rzutniku wyświetla się jedna z uczestniczek konkursu, a komisja ocenia wykonanie. Komisja konkursu recytatorsiego w składzie Anna Górka i Izabela Miętus siedzi przy stole w klasie. Komisja rozkłada karty kandydatów oceniając wykonania.

Zostaw komentarz