Kampania edukacyjna dot. zapobiegania odzwierzęcym chorobom zakaźnym człowieka, którą Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie (PSSE) realizuje w ramach projektu pod nazwą „Bezpieczeństwo zdrowotne zaczyna się od wiedzy”.

Szanowni Mieszkańcy,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie zaprasza do udziału w kampanii edukacyjnej dotyczącej zapobiegania odzwierzęcym chorobom zakaźnym człowieka, którą Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie (PSSE) realizuje w ramach projektu pod nazwą „Bezpieczeństwo zdrowotne zaczyna się od wiedzy”.

z

Wymieniony Projekt między innymi służy poszerzeniu wiedzy społeczeństwa na temat chorób, którymi człowiek może zarazić się od zwierząt oraz sposobów zapobiegania tym chorobom. Zwraca uwagę na właściwe zachowania w styczności z dzikimi zwierzętami, jak również na obowiązki pielęgnacyjne opiekunów zwierząt w środowisku domowym lub gospodarstwie.

Dla potrzeb Projektu zostały wykonane merytoryczne prezentacje, które Państwu udostępniamy do pobrania na stronie internetowej PSSF w Garwolinie:

Zachęcamy do włączenia się w popularyzację wiedzy na temat:

– Zapobieganie chorobom przenoszonym drogą pokarmową – salmonelloza oraz inne niebezpieczne dla zdrowia choroby.

– Zapobieganie odzwierzęcym chorobom zakaźnym człowieka: toksokaroza, toksoplazmoza, bąblowiec wielojamowy, wścieklizna, wszawica.