DOTACJA BIBLIOTEKI NARODOWEJ NA ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DLA GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W WOLI RĘBKOWSKIEJ

Od kilkunastu lat Gminna Biblioteka Publiczna w Woli Rębkowskiej uczestniczy w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest uatrakcyjnienie zasobów bibliotek publicznych przez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w ich zbiorach oraz wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych. W 2017 roku nasza biblioteka otrzymała 13.000 zł. na zakup nowości wydawniczych, które zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.