500 złotych na dziecko

 w Aktualności

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wchodzi w życie.

Ustawa przewiduje iż rodziny co miesiąc otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości po 500 złotych na drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18 lat.

W mniej zamożnych rodzinach o dochodach do 800 złotych na osobę w rodzinie lub 1200 złotych w rodzinach z niepełnosprawnym dzieckiem wypłata będzie przysługiwała również na pierwsze dziecko.

 

Rodziny, które będą chciały skorzystać ze świadczeń wychowawczych w ramach programu zwanego potocznie „ Rodzina 500 plus „ od kwietnia będą miały trzy miesiące na złożenie wniosku .

Świadczenia dla mieszkańców Gminy Garwolin będzie wypłacał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garwolinie. Sposób wypłaty będzie najbardziej dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto.

Wnioski będzie można składać od kwietnia do końca czerwca 2016 roku – przyjmowanie wniosków rozłożono w czasie w celu uniknięcia kolejek. Rodziny będą miały więc na złożenie wniosku 3 miesiące a i tak otrzymają świadczenie liczone od kwietnia na cały okres zasiłkowy 2016/2017.

Wnioski składane w lipcu będą realizowane na bieżąco /czyli od lipca do końca okresu zasiłkowego 2016/2017/

Wydawanie wniosków oraz szczegółowe informacje udzielane będą od kwietnia przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej .

Beata Piotrowska

Zostaw komentarz