Ruszyły spotkania w ramach programu „Czyste Powietrze”

 w Aktualności

W dniu 04.09.2018 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przy współpracy z Ministerstwem Środowiska oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął cykl spotkań w gminach, dotyczący realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. W tym dniu spotkania odbyły się w Gminie Obryte, Gminie Rząśnik, Gminie Glinojeck oraz Gminie Borowie.
Podstawowym celem Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Spotkania z mieszkańcami będą prowadzone przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na terenie całego województwa mazowieckiego. W trakcie spotkań będą udzielane informacje na temat zasad udzielania dofinansowania w ramach Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” oraz wskazówki dotyczące wypełniania wniosku.

Harmonogram spotkań, które zostaną przeprowadzone w pierwszym tygodniu kampanii informacyjnej tj. do 07.09.2018 r. przedstawia się następująco:
w dniu 05.09.2018 r.
Miastków Kościelny – Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, ul. Kościuszki 35 , godz. 16.00;
Sterdyń  – Gminy Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni, siedziba: Sterdyń, ul. Lipowa 2, sala kinowa, godz. 16.00;
Belsk Duży – sala konferencyjna Urzędu Gminy w Belsku Dużym, Urząd Gminy Belsk Duży, ul. Jana Kozietulskiego 4; godz. 16.00;
w dniu 06.09.2018 r.
Łochów  – Aula Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie, ul. 1 maja 47, godz. 16.00;
Sadowne – Gminy Ośrodek Kultury w Sadownem, ul. Kościuszki 35, godz. 16.00;
w dniu 07.09.2018 r.
Krzynowłoga Mała – Remiza OSP w Krzynowłodze Małej, godz. 16.00;
Sabnie – Zespół Szkół w Sabniach, ul. Słoneczna 1, godz. 16.00;
Chynów – sala konferencyjna Urzędu Gminy Chynów, godz. 16.00;
Ciepielów – sala konferencyjna Urzędu Gminy Ciepielów, godz. 16.00;
Garwolin – Świetlica Wiejska, ul. Wspólna 46, Sulbiny, godz. 16.00.

Harmonogram kolejnych spotkań zostanie opublikowany niezwłocznie po ustaleniu terminów i lokalizacji w poszczególnych gminach.

Zostaw komentarz