Kolejny rekord frekwencji na zawodach o Puchar Wójta…

 w Aktualności

 

28.10.2018 r. na pływalni miejskiej Garwolanka odbyły się XVI Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Garwolin. Po raz kolejny przy okazji zawodów gminnych padł rekord startujących zawodników, których liczba tym razem wyniosła 250 osób. Jest to potwierdzenie słów Zastępcy Wójta Gminy Garwolin, Pani Karoliny Kasprzak, która podczas otwarcia zawodów zaznaczyła, że ta impreza cieszy się coraz większą popularnością. Gminę Garwolin reprezentowały: ULKS Mazowsze Miętne (30) i UKS Delfin Garwolin (64) który był współorganizatorem tych zawodów oraz uczniowie Szkoły Pływania Garwolanka (3) i zawodnicy Niezrzeszeni (1). Oprócz miejscowych zawodników startowali jeszcze zawodnicy z następujących klubów: Aqua Ryki, Klub Pływacki Signovum Grójec, KS Barakuda Mińsk Mazowiecki, MULKS Technik Orion Radzyń Podlaski, UKS Skalar Góra Kalwaria, UKS G-8 Bielany, UKS Trójka Puławy i UKS Ósemka Siedlce. Medale dla UKS Delfin Garwolin zdobywali: Amelia Baran (srebro na 25m dowolny i brąz na 25m grzbiet), Karolina Domańska (brąz na 25m dowolny), Barbara Siwek (złoto na 25m dowolny i srebro na 25m motyl), Agata Sikora ( srebro na 50m dowolny i brąz na 25m klasyk), Zofia Gontarz (brąz na 50m dowolny), Alicja Więckowska (złoto na 50m dowolny i 50m grzbiet), Maciej Gałązka (brąz na 50m dowolny), Maciej Gontarz (złoto na 50m dowolny i 50m motyl), Miłosz Kaczorowski (srebro na 50m dowolny), Emilia Frąckiewicz (złoto na 50m klasyk i 100m dowolny), Filip Zalewski (złoto na 50m klasyk), Jagoda Jonak (złoto na 50m grzbiet i 50m motyl), Bartłomiej Lakus (złoto na 50m grzbiet i srebro na 50m motyl), Jan Wojciechowski (srebro na 50m grzbiet), Jakub Sitnik (złoto na 50m grzbiet), Maja Skupińska (srebro na 50m motyl), Joanna Maciąg (brąz na 50m motyl), Stanisław Siwek (złoto na 50m motyl), Piotr Błędowski (brąz na 50m motyl) i Marta Głowala (brąz na 100m dowolny). Dla Mazowsza Miętne medale zdobyli: Piotr Frelek (złoto na 25m i 50m dowolny), Maja Michalec (złoto na 25m motyl i 50m dowolny), Gabriela Michalec (złoto na 50m dowolny i srebro na 50m motyl), Amelia Gałat (brąz na 50m dowolny i 50m klasyk), Alicja Kędziorek (złoto na 50m i 100m dowolny), Karolina Makulec (brąz na 50m dowolny i 50m dowolny), Amelia Baran (złoto na 25m klasyk), Rafał Majsterek (srebro na 25m klasyk), Oliwia Głowala (brąz na 50m motyl i 50m klasyk), Zuzanna Kocyk (brąz na 25m grzbiet i 25m motyl), Szymon Michalec (srebro na 25m grzbiet), Julia Baran (brąz na 50m grzbiet), Natalia Kondej (brąz na 50m grzbiet), Dagmara Całka (brąz na 100m dowolny) i Jakub Witak (brąz na 100m dowolny). Poza zawodnikami z klubów medale z naszej gminy zdobyli jeszcze uczniowie Szkoły Pływania Garwolanka: Michalik Tomasz (25m klasyk) oraz zawodnicy niezrzeszeni: Przemysław Sekuła (50m klasyk). Na sam koniec zawodów zostały jeszcze wręczone statuetki dla najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej wg punktów FINA, a z naszej Gminy otrzymały je: Kędziorek Alicja (ULKS Mazowsze Miętne) oraz Frąckiewicz Emilia (UKS Delfin Garwolin).

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Mianowskiemu za artykuł z zawodów pływackich.

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz