V edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni”

 w Aktualności

Program edukacyjny Finansoaktywni” jest bezpłatny i odbywa się w całym kraju. W tym roku skierowany jest do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (dla 6, 7 i 8 klas).

Bieżąca misja brzmi: Rozumiemy podatki. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Nauczyciele z całej Polski mogą się do niego zgłaszać do 10 maja. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie programu www.finansoaktywni.pl.

Głównym elementem programu jest lekcja edukacyjna przeprowadzona przez nauczycieli w oparciu o  przygotowany przez specjalistów zestaw materiałów edukacyjnych a następnie konkurs. W ramach konkursu uczniowie przygotują filmu „Tropem podatków w mojej okolicy”.

W materiale, wykorzystując dowolną formę (reportaż, talk show, sonda uliczna, itp.), uczniowie pokażą, jakie obszary finansowane z podatków są najważniejsze w ich otoczeniu i codziennym życiu oraz wskażą, co dodatkowego zyskaliby, gdyby wszyscy płacili podatki. Zwycięży 10 zespołów, które przygotują najciekawsze filmy.

Link do szczegółów: https://www.gov.pl/web/finanse/ministerstwo-finansow-zabiera-uczniow-na-kolejna-misje-edukacyjna

Zostaw komentarz