Komunikat GDDKiA Rejon w Garwolinie dot. utrzymania zjazdów oraz niszczenia graniczników

 w Aktualności

W związku z zaobserwowanym problemem skutecznego odprowadzania wód opadowych rowami przydrożnymi, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Rejon w Garwolinie, zwraca się z prośba do mieszkańców Gminy Garwolin, posiadających działki w sąsiedztwie dróg krajowych: nr 76 Wilga – Łuków oraz S17 Warszawa – Lublin, że zgodnie z art. 30 ustawy z dnia 21 marca 1985 o drogach publicznych (Dz. U. z 2018 r., poz. 2068, ze zm.) „utrzymywanie zjazdów łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi„. Zalegająca w rowie woda powoduje nawadnianie korpusu drogowego i osłabienie jego wytrzymałości Za uchylanie się od tego obowiązku zgodnie z art. 102 Kodeksu wykroczeń grozi kara grzywny.

Jednocześnie GDDKiA Rejon w Garwolinie informuje właścicieli działek przyległych do drogi o zakazie niszczenia i przestawiania słupków geodezyjnych.

Zgodnie z art 100 Kodeksu wykroczeń za takie działanie grozi kara grzywny – „Kto zaorywa lub w inny sposób zawęża pas drogowy lub pas przydrożny podlega karze grzywny”.

Zostaw komentarz