Warsztaty kulinarne

 w Aktualności

Fundacja „Kulturalna Przestrzeń” z Piekoszowa jest w trakcie realizacji projektu pn „Moda na EtnoFit” dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

„Moda na EtnoFit” to projekt, którego celem jest promowanie staropolskiej kuchni regionalnej i łączenie tego, co tradycyjne ze zdrowym odżywianiem. Projekt realizowany będzie od sierpnia 2021 roku do grudnia 2023 roku. W ramach projektu zaplanowane zostały: warsztaty kulinarne, wydanie publikacji książkowej z przepisami ze wszystkich regionów Polski, kulinarna gra planszowa, organizacja tzw. Rynków Smaków, na których prezentowane będą tradycyjne wyroby z danego regionu, a na zakończenie odbędzie się Festiwal Etno Fit Smaki. Pierwszym jego działaniem będą warsztaty „Etnofit na talerzu”, które przeprowadzą profesjonalni i doświadczeni kucharze, znający lokalny rynek i tradycje danego regionu. Przedsięwzięcie skierowane jest do Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Uniwersytetów Ludowych z 16 województwa z całej Polski. Udział w nich weźmie od 5 do 10 organizacji z danego województwa (w zależności do liczby mieszkańców województwa). W czasie trwania warsztatów uczestnicy będą uczyć się przygotowywać staropolskie dania kuchni ludowej, która była serwowana przed kilkudziesięcioma laty w danym regionie i wykorzystywać jej smaki tak, aby tworzyć z nich dania fit. Warsztaty będą odbywać się w każdym z 16 województwa. Do udziału w warsztatach planujemy zaprosić po 3 członków danej organizacji (Koła Gospodyń Wiejskich, Klubu Seniora, Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy Uniwersytetu Ludowego). W ramach konsultacji w warsztatach udział weźmie także dietetyk oraz antropolog kulturowy. Warsztaty zaplanowane zostały w okresie od listopada 2021 roku do sierpnia 2022 roku.

Fundacja zaprasza organizacje do udziału w projekcie i warsztatach kulinarnych. W załączeniu znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy oraz plakat dotyczący projektu i warsztatów.

Więcej informacji na temat projektu oraz organizowanych w ramach niego warsztatów można uzyskać pod numerem telefonu 41 306 11 83 lub mailowo pod adresem: fundacja@kulturalnaprzestrzen.com.pl

 

Załączniki:

Zostaw komentarz