WOJAŻE DZIECI Z GMINY GARWOLIN

 w Aktualności

Gmina  Garwolin w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Poznaj Polskę – edycja 2022 organizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki pozyskała dofinansowanie o łącznej wartości 137 640,00 zł. Zorganizowano 13 wycieczek szkolnych. Dofinansowanie stanowiło do 80% całkowitych kosztów. Dotacja pokryła koszty przejazdu, bilety wstępu, usługi przewodników, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie uczestników wyjazdu. Wójt Gminy Garwolin Pan Marcin Kołodziejczyk z wielką przyjemnością podpisał umowę na dofinansowanie wycieczek 22 kwietnia 2022 roku. Odbyły się one w terminie do 24 czerwca 2022 r. i miały na celu zapoznawanie uczniów z polską historią, kulturą i tradycją.

Środki finansowe przyznawane w formie dotacji celowej przeznaczane były na dofinansowanie wycieczek szkolnych dla klas I-III oraz IV-VIII. Udział w nich wzięło 474 uczniów z pięciu gminnych szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce, Szkoły Podstawowej im. Marii Wójcik w Wilkowyi, Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie, Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Rębkowskiej i Szkoły Podstawowej w Woli Władysławowskiej.

Uczniowie odwiedzili: Muzeum Toruńskiego Piernika, Stare i Nowe Miasto w Toruniu, Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”, Dom Mikołaja Kopernika, Dom Legend Toruńskich, Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, Muzeum Archidiecezjalne w Lublinie, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Statek – muzeum Dar Pomorza, Muzeum Poczty Polskiej, Pole Bitwy na Westerplatte, Statek Muzeum „Sołdek”, Stare Miasto w Gdańsku, katedrę w Oliwie, Kopalnię Soli w Wieliczce, Zespół Architektoniczno – krajobrazowy w Nowym Wiśniczu, Zakopane, Muzeum Narodowe w Krakowie, Sukiennice, Dom Długosza, Kościół w Strzegomiu pw. Św. Piotra i Pawła, Hydropolis we Wrocławiu, Hala Stulecia, Panorama Racławicka, Zamek Bolków, Centrum Nauki Experyment.

Informację podała: Beata Gromuł – UG Garwolin

 

Zostaw komentarz