Wydarzenia

XL OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom"

W dniu 15 marca odbyły się eliminacje gminne do etapu powiatowego XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej przeprowadzany jest w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły podnadgimnazjalne.

W pierwszej kategorii wiekowej zgłosili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Talubskiej: Sandra Kisiel, Sara Zielińska i Jakub Zabiegliński oraz Hanna Pytel, Kacper Kurek i Kacper Grędzik ze Szkoła Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie. W drugiej kategorii zgłoszenia dokonało tylko Gimnazjum w Rudzie Talubskiej w składzie: Dawid Kowalski, Kamila Kołtun, Patryk Żak.

Eliminacje gminne w kategorii szkoły podstawowej wygrał Jakub Zabiegliński uzyskując 17 pkt. Drugie miejsce zajęli ex aequo Kacper Grędzik i Kacper Kurek z 12 punktami i to właśnie ci uczniowie wraz z grupą gimnazjalistów reprezentowali gminę podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się 23 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie.

Poprawiony (piątek, 24 marca 2017 07:30)

 

XII TURNIEJ UNIHOKEJA O PUCHAR WÓJTA GMINY GARWOLIN W ZESPOLE SZKÓŁ W RUDZIE TALUBSKIEJ

W piątek, 13 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół im. Ks. B. Markiewicza w Rudzie Talubskiej odbył się XII Turniej Unihokeja o Puchar Wójta Gminy Garwolin.

Turniej rozgrywany był w kategorii dziewcząt i chłopców. Szkoły Podstawowe, które wzięły udział w Turnieju: Rębków, Wilkowyja, Wola Władysławowska oraz gospodarze – Ruda Talubska.

Podczas rozpoczęcia, Pan Łukasz Biernacki (nauczyciel wf-u w ZS w Rudzie Talubskiej oraz sędzia Turnieju) przywitał wszystkie drużyny biorące udział w XII Turnieju Unihokeja o Puchar Wójta Gminy Garwolin i ich opiekunów.

Mecze rozgrywane były na zmianę - raz dziewczęta, raz chłopcy. Każdy mecz trwał 10 minut. Przed rozpoczęciem opiekunowie drużyn rozlosowali kolejność meczów.

Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące, a zawodnicy starali się o jak najlepszy wynik aż do końcowego gwizdka.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z SP Rębków, zaś w kategorii chłopców – SP Wilkowyja.

Więcej…

 

Wyniki konkursu na krótkie formy teatralne - "Eko - bajka"

alt

Więcej…

 

Ogłoszenie wyników Konkursu na krótkie formy teatralne "Eko-bajka"

alt

Więcej…

 

Wyprawka szkolna w Rębkowie

Na rozpoczęcie roku szkolnego 79. uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie, otrzymało wyprawki szkolne od Grupy Azoty S.A. Upominki dzieciom wręczył przedstawiciel firmy Pan Grzegorz Mikulski. W wyprawkach uczniowie otrzymali piórniki, worki na kapcie, kredki, kamizelki odblaskowe oraz pojemniki na kanapki. 

 alt

Więcej…

 
Więcej artykułów…

nasza-gmina

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Szukaj na stronie
Reklama
Rachunek bankowy
Reklama
Polecamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama